Čikas - kiting, snowkiting, powerkiting, kurzy

Hlavní Menu
novinky
testy
kurzy
prodej
ceník
opravy
skiservis
odkazy
kontakt
kiwoo_banner2.jpg
Přihlášení

Zapomenuté heslo
Kdo je Online
9 hosté
Statistika
Členů: 2
Reportů: 125
Odkazů: 22
Přístupů: 3333602
 
revíry
REVÍRY VHODNÉ PRO WINDSURFING A KITING

HLUČÍN-ŠTĚRKOVNA
Štěrkovna se nachází na silnici vedoucí z Hlučína na Děhylov . Jelikož má štěrkové dno vyznačuje se čistou vodou .Parkování je přímo u cesty a také je zde vlek pro wakeboard.
Nejlepší směr pro windsurfing je SZ, ale dá se jezdit také na Z a S ,pro kiting je nejlepší S –dobrý start a více času na stoupání po odpadnutí .

OLEŠNÁ
Přehradní nádrž u Frýdku Místku .Voda většinou špatné kvality se zákalem .Velmi omezené parkování ,poměrně malý břeh .Nejlepší směr je JJZ, ale dá se jezdit na JJV – JZ .Většinou velmi poryvový vítr s častým vynecháváním, pro kiting skoro nevhodné jen pro velmi dobré .

NOVÉ MLÝNY 3
Velmi rozsáhlá spojená jezera přehradního typu, poměrně mělká .Voda je ovlivňována teplotou vzduchu a v letních měsících je většinou zkažená a vyskytují se zde hojně sinice . Tato vodní plocha je nejvhodnější místo pro vodní sporty zejména windsurfing a kiting pro který je zde nově vybudována Kite Beach . Parkování je přímo v areálu Jacht Clubu pod Dívčím Hradem v Pavlově . Nejlepší směr je JV a SZ . Při SZ je lépe jet na druhou stranu do Šakvic daleko lepší vlny které při silném větru dosahují 1,5m ,super místo na skoky .

REVÍRY VHODNÉ NA SNOWKITING

PUSTÉ JAKARTICE
Tento revír je vhodný při proudění S a SV větru. Je na výjezdu z Opavy směr Hněvošice. Parkuje se na polní cestě přímo u místa dění. Jezdí se velmi dlouhé „šlaky“ až do Opavy 3-4km. Vítr je zde velmi stabilní, proto toto místo patří k oblíbeným.

CHLEBIČOV U FOTBALOVÉHO HŘIŠTĚ
Velmi kvalitní místo na JZ proudění větru .Členitý terén s převýšením 10m je velmi příjemný a dlouhý 3-4km. Je možno jezdit až do Opavy nebo na druhou stranu k Jakarticím.

LESNÍ ALBRECHTICE
Vynikající místo při proudění J-JZ .Toto místo zajišťuje svými klimatickými podmínkami dostatek sněhu a zároveň silný vítr díky náhorní planině .Parkování u hlavní cesty ježdění 300m od zaparkování .Pozor na kraji je vysoké napětí, to je ale jen podél hlavní cesty ,pokud budete dodržovat bezpečnou vzdálenost tak je to bezpečné.

Oderské vrchy – Veselí
Tento revír je částečná loterie je zde většinou dostatek sněhu ale opak může být pravdou což se nám potvrdilo .Nejlepší směr je zde JZ na místě kde se většinou jezdí je na kraji vysoké napětí a dřevěný posed vítr zde většinou kolísá v závislosti výšky .Na náhorní planině vás může překvapit velice silný nárazový vítr . Parkování je u hlavní cesty což může způsobit také řadu problému při průjezdu pluhu.

ODERSKÉ VRCHY -DOBEŠOV

Tento revír je velice kvalitní dají se použít skoro všechny směry a je zde dostatek sněhu který však může zkomplikovat dopravu na toto místo . Parkování je 100m od pole kde se jezdí terén je bohužel rovný .Trasa směr Odry pak Libava jedete stále rovně až po odbočku do leva Dobešov .Vyjedete serpentýny do Dobešova a jste v centru dění .Jelikož se jedná o vyšší polohu může vás často překvapit mlha a špatné počasí.

OPAVA U RAYFILMU
Tento revír je většinou pro řešení krátké návštěvy .Jedná se o kvalitní poježdění na členitém terénu s převýšením okolo 25m .Je to super revír pro nácvik skoků při jízdě z kopce .Využívá se zde J-JZ proudění které proudí přímo proti kopci .Parkování je za hřbitovní stěnou nebo před přejezdem do Otic .Většinou zde parkuje více aut protože je zde hodně běžeckých stop . Vychytávka – pokud dostanete chuť na Kašpárkovou pizzu dovezou vám ji až k autu na které vidíte . Kvalita sněhu je zde podle teploty, ale mnohdy se stává v odpoledních hodinách sníh bředne a je poměrně těžký.

BRUNTÁL-VÁCLAVOV
Tento revír se vyznačuje vysokou pokrývkou sněhu která mnohdy přesahuje 1,5 m a je počítat s obtížným parkováním , vykopáváním místa pro auto .Parkování je přímo u hlavní cesty . Planina na které se jezdí je velni rozsáhlá a je možno využít levou nebo pravou stranu dle libosti .Pravá strana je velmi členitá a převýšení zde dosahuje přes 40m .Vítr je zde docela stabilní a převládá zde JZ proudění které je nejčastější.

JAKUBČOVICE –U LOMU
Tento revír je naprosto ideální při proudění S-SV velmi prudký svah zaručuje ty nejdelší polety .Svah je nad okolním terénem což zaručuje dobré a stabilní proudění .Planina je dlouhá tak 2km a nejsou zde žádné překážky .Parkuje se přímo u cesty doporučujeme auto zakopat cesta je úzká a jezdí zde často pluhy . Sníh je zde velice kvalitní a promrzlý .Tento revír je velmi kvalitní i při větším počtu lidí . Pokud sem zavítáte, budete mít široké publikum z místní vesnice.

KLOKOČOV-ZA HŘEBČÍNEM

Tento revír je nejlépe použít pokud není v nižších polohách dostatek sněhu .Místo se nachází na nejvyžším místě v okolí 602 m.Cesta z Opavy trvá okolo hodiny záleží na vozovce která není většinou udržována .Vzdálenost Opava -Vítkov -Klokočov je 37km. Kopec na kterém jezdíme má převýšení okolo 10m .Nejlépe zde proudí JZ,  SZ,S, SV  toto jsou nejlepší směry . Povrch kopce a přilehlé planiny je travnatý bez krtinců a výmolů .