Čikas - kiting, snowkiting, powerkiting, kurzy

Hlavní Menu
novinky
testy
kurzy
prodej
ceník
opravy
skiservis
odkazy
kontakt
kiwoo_banner2.jpg
Přihlášení

Zapomenuté heslo
Kdo je Online
Statistika
Členů: 2
Reportů: 125
Odkazů: 22
Přístupů: 3228781
 
Testování v Řecku.
test_ecko.jpg Letos jsme se opět přesunuli testovat všechny naše produkty do prosluněného Řecka, kde jsme využívali každodenní termický vítr. Cestu jsme letos zvolili trajektem z Benátek a po porovnání s cestou, kterou jsme také absolvovali po vlastní ose, jednoznačně upřednostňuji trajekt. Cesta trajektem sice trvá 24hodin, ale když jsem slyšel  od lidí, kteří tam cestovali z CZ a strávili v zácpě 8 hodin, tak to opravdu nemusím. Na trajektu je absolutní pohodička a každý může strávenou dobu využít podle sebe. Navíc je perfektně klimatizovaný. Cesta z trajektu je přibližně 1 hodinu, podle toho, kam jedete. Část testování proběhlo na Milos beach a část na nově objeveném spotu. Po celou dobu jsme měli k vyzkoušení kite  značky Wainman, NKB a Easy Fly. Prkna na freestyle, eurowave, a čistokrevný NKB wave. Na Miloš většinou začínalo foukat okolo 14 hodiny, ale nejlepší to bylo od 16 -19 hodin. U Miloše je umístěna obrazovka, kde je možno sledovat celý graf online měřáku. Na začátku celého pobytu  jsem vyzkoušel 12 Wainman, se kterým jsem plnohodnotně jezdil od 12 knotů. Jakmile přidalo na 18 knotů raděj jsem jezdil na 10,0 Evo, super věcička od NKB. Na místě, kde jsem startova,l jezdila docela velká skupinka Italů, kteří otestovali naše hračky. Nejvíce se jim líbil design Wainman Boss, který dost obdivovali a taky vyzkoušeli. Evo ze začátku spíš považovali za školního draka. Po vyzkoušení ale rychle změnil majitel Rebelu názor. Dva dny se testovalo čistokrevné vlnové prkno od NKB. Po první jízdě jsem sundal obě poutka podle vzoru místních diktátorů. Tohle prkno je opravdu doslovně libůstka a doporučuji vyzkoušet. Jelikož přijíždělo stále více kitechtivých turistů začalo to teda řádně houstnou a někteří jezdci to často  odnesli, běžně bylo ve vzduchu 60 a více draků. Italové ale rádi špagety, tak aspoň měli co motat... Na obloze byly vidět  různé značky, nejvíce převažoval North většinou model Rebel a Vegas, pak Bandit Dos od značky F-One, zbytek zaujímaly všechny známe značky .
Jeden den jsem vyzkoušel hodně opěvovaný spot Mušov, kde měla také základnu jedna kite škola z Česka. Tady byl ale vítr o dost slabší a většinou začínal také později. Naměřili jsme 5,5-7. Vyzkoušel jsem proto Flysurfer 19m! Je to opravdu mega obrovský kite, v 5,5 m/s jsem sice jezdil bez  kývání, ale jízda byla velmi monotónní. Určitě to ale bude dobré pro lidi, kteří  chtějí jezdit ve velmi slabém větru a neřešit předpovědi. Je to asi o zvyku, ale osobně dávám přednost menším drakům. Paradox je ovšem v tom, že jakmile přidalo na 7m/s vytáhl jsem na zkoušku 8,0 Easy Fly, se kterým jsem jezdil naprosto stejně jako z 19 m Flysurfrem. Potvrdilo se to, co jsem psal dříve v testu o tomhle perfektním kitu.
Po docela jednotvárném ježdění na Miloš, kde také často byla voda dost rozbitá, jsme se rozhodli  prozkoumat jiný kout Řecka a najít něco klidnějšího s kvalitním termickým větrem. Po dvoudenním hledáním jsme narazili na luxusní spotík,  kde foukal vítr průměrně 21 -24 knotu, prostě pohodička. Cesta zpátky byla pohodová a na lodi to teda rychle uběhlo. Řecko je opravdu pro kiteboarding ideální hlavně pro lidi, kteří mají rádi hic a teplou vodu. Mohu jen vřele doporučit. Teplota vody v zátoce byla 29- 33°C, teplota vzduchu ve stínu  okolo 36°C, v autě 39°C, na sluníčku to bylo až k 42°C. Jemný písek na pláži odpoledne dosahoval takové teploty, že přejít bosou nohou k autu bylo peklo. Termický hustý vítr je zcela odlišný od frontálního větru, který často kolísá a je řídký. Proto nebylo vzácné vidět lehké jezdce, kteří na Miloši jezdili ve 20 knotech  8,0 draka a předváděli svoje triky. Zdravím tímto všechny známé a pohodové  lidi, snad se zase příští rok setkáme. Do fotogalerie jsem přidal pár fotek z celé cesty, snad vyjde zbytek sezony a pak hurá na hory.