Čikas - kiting, snowkiting, powerkiting, kurzy

Hlavní Menu
novinky
testy
kurzy
prodej
ceník
opravy
skiservis
odkazy
kontakt
kiwoo_banner2.jpg
Přihlášení

Zapomenuté heslo
Kdo je Online
Statistika
Členů: 2
Reportů: 125
Odkazů: 22
Přístupů: 3228771
 
Easy Fly nové modely 2010

tn_yummy2010-9m_001.jpg Po velmi úspěšné modelové řadě Twisty přichází letos firma Easy Fly  s horkými novinkami v kolekci draků 2010. Ve výrobě  komorových draků s uzavřenou náběžkou  je nový model Twisty 11m a 17m. Další novinkou je nový model Yummy, čistokrevné otevřené komory, která se vyrábí ve velikostech 9m a 5m. Tato kolekce bude především pro jezdce, kteří uvažují o použití draka pouze na souši a chtějí kvalitu bez kompromisů za super cenu. Pětimetrový model je určen především pro začátky a nácvik řízení draka nebo pro jezdce, kteří nechtějí  promarnit hardcore podmínky.
Mezi skupinkou jezdců, kteří výhradně používají  komorové draky jiných značek  jsme se často setkávali v minulém roce s názory, proč se nevyrábí větší velikosti? Odpověď je jednoduchá. Takto projektovaný drak umí s menší plochou vyvinout větší tah, protože má vyšší součinitel vztlaku.

Zkušení jezdci, kteří vlastnili komorové draky jiných značek a měli možnost otestovat model Twisty, byli často velice zklamaní výkonem svého dosavadního  draka . U jiných  značek byl výkon v porovnání s velikosti dosti zdrcující,  8mTwisty převálcoval svým výkonem bez problému 10m draka zvučných značek. Tyto vlastnosti spolu a maximální rychlostí zatáčení a velkým větrným rozsahem vytvářejí nekompromisní stroj pro freestyle  milovníky .

Další novinkou v konstrukci letošních modelů je speciální magnetický ventil, který zaručuje snížení přetlaku v konstrukci draka při nárazu na tvrdý povrch. Samozřejmostí u všech modelů je osvědčený bezpečnostní systém, pro okamžitou ztrátu tahu  v krizových situacích.

Easy Fly výhradně používá  nejkvalitnější šňůry od výrobce Liros , které  zajišťují nejpřesnější ovládání draka, protože mají minimální průtažnost. Další výhodou jsou ložiskové nerezové kladky. Materiál na draky- Porcher Marine-Kitex50/45 speciálně vyvinutý pro snowkiting a kitesurfing, zajištuje absolutní  přímé řízení draka.  Další technologii, která se používá při výrobě všech spojů vrchlíku draka je zavlíkaní všech konců šňůr a následné zašití, tuto velmi pracnou technologii používá jen málo značek.  Technologie  zajišťuje nezahákávání konců o sebe a velmi pevný spoj.  Spoj zaručuje nejlepší  letové vlastnosti draka.
Paradoxem je, že produkty od Easy Fly jsou mnohem levnější než jiné konkurenční značky,  přestože jsou vyráběny ve špičkové kvalitě.