Čikas - kiting, snowkiting, powerkiting, kurzy

Hlavní Menu
novinky
testy
kurzy
prodej
ceník
opravy
skiservis
odkazy
kontakt
kiwoo_banner2.jpg
Přihlášení

Zapomenuté heslo
Kdo je Online
4 hosté
Statistika
Členů: 2
Reportů: 125
Odkazů: 22
Přístupů: 3333420
 
Přání

zmenenina.jpgVšem kiterům přeji hodně štěstí, zdraví a co nejméně úrazů do nového roku 2013. 

Celý článek...
 
Uzavřená komora Twisty, obojživelný kite na vodu a souš

twisty_lanek.jpgBlíží se zimní sezona a spousta lidi řeší co a jak. Lyžařská střediska stalé zdražují, doprava také podražila, proto je třeba se poohlédnout po jiné zábavě a tou je snowkiting. K provozování tohoto sportu je třeba mít tažného draka, lyže nebo snowboard a vítr, ten je zcela zdarma a pro všechny stejný. Každý kdo je rozhodnut, že to zkusí, bude řešit nákup draka.

V tomto článku se budu snažit vysvětlit proč zakoupit uzavřenou komoru Twisty, která má také využití na vodě a dát přednost před otevřenou komorou.
Uzavřená komora má oproti otevřené komoře větší aerodynamickou čistotu a stabilitu v kraji větrného okna. V praxi to znamená, že umí více stoupat proti větru jako otevřená. Proto jezdec daleko více nastoupá právě s uzavřenou komorou a nemusí přitom vynaložit velkou sílu na hranění. U otevřené komory to lze řešit jen velice silovým a únavným hraněním, aby se oba jezdci pohybovali v podobném úhlu stoupání proti větru. Tento rozdíl je nejvíce znát při silném větru, kdy je jezdec na otevřené komoře „strháván“ po větru.

Celý článek...
 
Mušov – perla kitingu v Česku
tn_muov_1.jpgMáme tady závěr letošní vodní sezony. Pro někoho byla parádní, pro některé méně úspěšná a někteří ji hodnotí jako nejhorší. Každý má nějakou zkušenost, já osobně si vůbec nestěžuji, protože v době kdy v CZ nefouká, pravidelně odjíždím do prosluněného Řecka a na jaře si to ohlídám. Po dlouhodobém pátraní a ježdění po spotech celé Evropy jsem ale dospěl k názoru, že Mušov je opravdová perla českého kitingu a windsurfingu. Je to sice od nás dál jak na všechny místní kačoky, raděj si ale připlatím, protože si potrpím na kvalitu pojezdu a servis.
Celý článek...
 
Dánsko 2012.
tn_surfei.jpgKaždý podzim tradičně navštevuji již několik let spolu s kamarády nejlepší evropský vlnový spot Dánsko. Letos jsme dlouho laborovali s předpovědí, ale nakonec to vyšlo luxusně a partička si to velice pochvalovala. Jelikož jezdím na pořádný vítr, vyjíždím zásadně s partičkou ws, kterou dlouhá léta znám, se kterými jsem dříve jezdil na windsurfingu. Cesta probíhlala super, první místo které jsme navštívili bylo Hvide Sande. Hned při vybalování začalo krásně pršet, je to zcela normální a počasí se zde mění z hodiny na hodinu.
Celý článek...
 
Testování v Řecku.

tn_mascot.jpgLetošní testování nového modelu Twisty 12 a shape prkna, které vyrábím probíhalo jako obvykle v Řecku. Pro Řecko jsem se rozhodl z předešlých pozitivních zkušeností. Jelikož se jedná o vlnové prkno pro střední vlnu, přišlo mi Řecko jako ideální místo, kde se dá najít jak střední vlna, tak pravidelný termický vítr. Letos jsem našel krásné secred spoty, které plně vyhvovaly mým požadavkům. Hned po příjezdu mě překvapily super vlnky a parádní vítr. Bylo to ideální místo na vyzkoušení wave prkna, na kterém jsem provedl úpravu rockeru. Prknu se po této uprávě výrazně zvýšila točivot a došlo ke zklidnění ve vyšší rychlosti. Tento shape budu používat při výrobě pro rok 2013, prkno budu vyrábět ve 2 velikostech a provedeních. Prkna bude možno objednat v provedení bambus a carbon.

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 11 - 15 z 63